Fiat Inspiracje

Fiat 500 i 10 powodów dlaczego jest idealnym samochodem dla mężczyzny

Czy Fiat 500 to idealne auto dla mężczyzny? Poznajcie zdanie Pana Grono, który w dziesięciu punktach wyjaśni dlaczego kultowy miejski samochód doskonale sprawdzi się nie tylko w roli auta dla Pań.

Fiat 500 jest miejskim samochodem, który większości kojarzy się raczej z autem typowo kobiecym. Małe samochody to rzeczywiście ulubione pojazdy kobiet. Te jednak coraz częściej wybierają duże, wygodne SUV-y, a w malutkich pięćsetkach znaleźć możemy też reprezentantów płci męskiej.

Jeśli szukasz miejskiego auta, którym łatwo zaparkuje w najmniejszej dziurze, to jest to Fiat 500 – będzie dla Ciebie idealny.

Uwielbiam poruszać się po mieście Fiatem.  Z uśmiechem na twarzy szybko przemieszczam się po wąskich, warszawskich uliczkach. Panowie  koniecznie wypróbujcie to miejskie autko. Dlaczego? Poniżej przedstawiam Wam listę 10 punktów, które według mnie są powodami, dla których Fiat 500 to idealne auto dla eleganckiego mężczyzny, mieszkającego w mieście.

1. Jest elegancki

Jaki inny samochód segmentu A jest tak stylowy i elegancki? Fiat 500 nawiązuje do swojego protoplasty, a wiadomo, że to co jest klasyczne, nie starzeje się tak szybko jak samochody, które biją od siebie nowoczesnością. Pięćsetka od samego początku kojarzy mi się z najlepszym, włoskim stylem i dzięki temu idealnie pasuje do mojego stylu ubierania się. Jadąc nim czuję, że stanowimy zgrany duet. Nie znam innego samochodu miejskiego z takim charakterem i stylem.

2. Zmieści się prawie wszędzie

Ile razy umówiłeś się z kimś na kawę i spóźniłeś się, bo nie było miejsca parkingowego. Oczywiście mógłbyś dojechać na miejsce spotkania taksówką, ale nigdy nie wiesz na jakie auto trafisz. Fiat 500 jest niewielki i zaparkujesz go nawet na najmniejszym, dostępnym miejscu parkingowym. Dzięki temu nie spóźnisz się na umówioną randkę. Nie chcesz przecież, by Twoja ukochana czekała.

3. Jest wyjątkowy

Prawie każdy to przyzna, że Fiat 500 wywołuje u niego uśmiech. Pośród gąszczu nudnych jak flaki z olejem aut, Fiat wyróżnia się swoim wesołym stylem. Od razu wzbudza on pozytywne emocje. Prowadzenie go jest istną przyjemnością nie tylko ze względu na dobrą pozycję za kierownicą i wygodną dźwignię zmiany biegów. Kokpit Fiata, jak w jego protoplaście, jest w kolorze nadwozia i dzięki temu wnętrze jest kolorowe i ciekawe. Na próżno szukać w nim szarości i nudy.

4. Możesz go dopasować do siebie

Fiat proponuje dziesiątki części do pięćsetki, które sprawia, że będzie ona jedyna w swoim rodzaju. Możesz dokupić chromowane listwy, okleić go w kolory flagi Włoch czy choćby wybrać jeden z pośród kilku kompletów kół. Dla zapominalskich jest także tablica, na której można napisać listę rzeczy do zrobienia. Wszystko to jest w najlepszym, włoskim guście! Nawet kluczyk do stacyjki może się wyróżniać, bo dostępnych jest kilka rodzajów obudów.

5. Przewieziesz nim wszystko, czego potrzebujesz

Oczywiście nie zmieścisz w Fiacie mebli, gdybyś chciał się przeprowadzać, ale wszelkie niezbędne w mieście pakunki zmieścisz w bagażniku. Sam bagażnik jest niewielki, ale łatwo o jego rozłożenie i już  wtedy ilość dostępnego miejsca jest znaczna. Pamiętacie wyjazdy na wakacje w czasach, gdy Wasi rodzice mieli Fiata 126p, potocznie zwanego maluchem? Wtedy nie było SUV-ów i nikt nie narzekał, gdy na wakacje trzeba było spakować się do maluszka. Tym bardziej nie zabraknie Ci miejsca w samochodzie tylko do miasta, w którym tylne fotele są rozkładane. Większość aut tej wielkości pomieści w praktyce tylko dwie dorosłe osoby, a Fiat przewiezie 4. Na tylnej kanapie nie liczcie na dużo miejsca, ale narzekać też nie ma na co!

6. Jest szybki i zwinny

Fiat 500 jest lekki i dobrze się prowadzi. Dzięki trybowi city lekko poruszasz kierownicą. Lewarek skrzyni biegów jest usytuowany bardzo blisko kierownicy i zmiana biegów jest bardzo wygodna. Samochód jest lekki i dzięki temu nie potrzebuje dużo mocy, by być wystarczająco szybkim. Nawet podstawowa 69 konna wersja wystarcza do żwawego poruszania się po mieście. Dla prawdziwych rajdowców FIAT przewidział jednak także wersję Abarth z silnikiem aż do 180 koni mechanicznych!

7. Jedyny samochód klasy A w wersji cabrio

Nie ma innego auta tej klasy z czterema miejscami do siedzenia i miękkim, składanym elektrycznie dachem. My zamieniliśmy właśnie wersję z panoramicznym dachem na tę z opuszczanym i tylko czekamy na pierwsze momenty wiosny. W przeciwieństwie do niektórych kabrioletów, FIAT może służyć Ci cały rok. Miękki dach jest dobrze wyciszony i zupełnie nie przeszkadza, by używać go, gdy na zewnątrz jest śnieg. Sprawdziliśmy to tej zimy. Warto wspomnieć, że konstrukcja dachu jest zbliżona wyglądem do konstrukcji dachu protoplasty Fiata 500. Zsunięty do tyłu dach przypomina rolety rzymskie i wygląda bardzo stylowo.

8. Możesz być jedyny i niepowtarzalny

Zdecyduj się na edycję limitowaną, którą FIAT ma w zwyczaju wypuszczać co jakiś czas. Modele te są często wykonywane jedynie w ilości 500 sztuk. Dzięki temu nie trafisz zbyt często na drugi taki model. Jeździmy od stycznia wersją wykonaną w kooperacji z włoską marką ultra luksusowych jachtów i nie spotkaliśmy drugiej takiej pięćsetki na drodze.

9. Jest ekonomiczny

Jeśli w głębi Ciebie jest dusza finansisty, docenisz niskie spalanie i tani koszt eksploatacji. Jaki inny samochód jest tani w zakupie, daje tyle satysfakcji z jazdy, jest ładny i niewiele pali? Mało jest takich modeli, ale FIATA 500 można zdecydowanie do nich zaliczyć. Bak mieści niewiele, ale w zupełności wystarcza to na przejechanie znacznej odległości. W 500-tce zadziwia mnie na jak długo starcza cały bak, w którym mieści się paliwa za niecałe 150 zł.

10. Zaimponujesz koleżankom

Większość kobiet marzy o Fiacie 500, ale z różnych, często praktycznych powodów, nie może sobie na niego pozwolić. Nie obejrzysz się, a już będą chciały, byś je odwoził do domu.

Dla mnie Fiat 500 to ciekawa alternatywa dla innych, małych wozidełek miejskich. Jest to przede wszystkim jednak samochód z długą historią i klasą, której wiele pudełkowatych samochodów do miasta może tylko zazdrościć.

Panowie Fiat 500  chwyta za serca. Czy naprawdę potrzebujecie czegoś więcej od auta miejskiego?

A co najlepiej łączyć z Fiatem 500? Tego dowiesz się z inspirowanego 500-tką, modowego wpisu na blogu Pana Grono 🙂