Fiat Testy

Włoch idealny we flocie

  1. Fiaty cieszą się sympatią naszych klientów – mówi Mateusz Budzyński z Europcar Polska. Właśnie dlatego firma była w ubiegłym roku jednym z największych flotowych klientów włoskiej marki. Który z modeli jest ulubiony dla sieci wypożyczalni?

Europcar należy do największych firm zajmujących się wynajmem krótko- i średnioterminowym. Jest obecna w 142 krajach Europy, obydwu Amerykach, Azji i Afryce. Tylko w Polsce park samochodowy przedsiębiorstwa to przeszło 1600 pojazdów. Ważne miejsce wśród nich zajmują Fiaty. Europcar skupił się na dwóch modelach włoskiego producenta. Od kilku lat eksploatuje Pięćsetki, a w ubiegłym roku do firmy dołączyły nowe Tipo.

Nasza flota na przestrzeni lat systematycznie rośnie, a Fiaty goszczą w niej od dłuższego czasu. Początkowo były to Fiaty 500. W ubiegłym roku nasza oferta aut kompaktowych wzbogaciła się o 130 nowych Fiatów Tipo w wersji sedan.
Mateusz Budzyński, Europcar Polska.

Skala zakupów realizowanych przez wypożyczalnię sprawia, że trafiła ona do ścisłej czołówki największych flot samochodowych Fiata w Polsce . To tytuł niewątpliwie zaszczytny, ale nie tylko dla Europcar. To także świadectwo wysokiej wartości włoskiej marki. Działająca na całym świecie wypożyczalnia samochodów z całą pewnością jest dużym partnerem. A takie przedsiębiorstwo nie podejmie decyzji o zakupie do momentu, w którym nie przeprowadzi precyzyjnego rachunku zysków i strat. Tym bardziej, że profil jej działalności jest w głównej mierze skierowany w stronę klienta biznesowego.

Dobre warunki finansowania to ogromna zaleta

Oczywiście zestawienie, które zawiera utratę wartości, koszty serwisowania, sumy wydatkowane na przeglądy gwarancyjne oraz ubezpieczenia jest ważne, nie zamyka jednak pełnej listy wydatków. Ważnym elementem całkowitego kosztu posiadania jest forma finansowania.

Zakup floty finansujemy ze środków własnych lub częściowo wspomagamy się kredytowaniem ze strony FCA. Zaproponowane warunki finansowe są atrakcyjne w porównaniu do innych ofert na rynku. Tym samym stanowiły jeden z wielu czynników, które zadecydowały o zakupie włoskich aut.
Mateusz Budzyński, Europcar Polska.

Pełna analiza przedzakupowa musi być jednak poszerzona o wiele innych czynników. Jednym z podstawowych jest chociażby przeznaczenie auta czy aspekty związane z jego praktycznością. Dla wypożyczalni istotna jest także analiza upodobań klientów. W końcu do pojazdów, które budzą sympatię dużo przyjemniej się powraca.

Fiaty 500 są najdłużej w ofercie Europcar. Pomimo małych rozmiarów ten model to ogromny sukces. Cieszy się dużą sympatią naszych klientów. Jeżeli chodzi o Tipo sedan, oferuje zarówno dużą przestrzeń wewnątrz dla kierowcy i pasażera, jak i pojemność bagażnika. Dodatkowo właściwości jezdne, jak i oferowane wyposażenie są w stanie sprostać potrzebom naszych wymagających klientów.
Mateusz Budzyński z Europcar Polska.

Oprócz sedana, do wypożyczalni trafią niebawem wersje hatchback i kombi. Równie dobrze wygląda sytuacja w segmencie samochodów użytkowych. Fiat od lat zajmuje wyjątkowo dobrą pozycję na rynku samochodów dostawczych w Polsce. Model Ducato z roku na rok utrzymuje tytuł najchętniej wybieranego przez firmy vana. Teraz na listę flotowych bestsellerów włoskiej marki trafiła kolejna pozycja – bez wątpienia jest nią Tipo. Rozsądna cena, praktyczność i atrakcyjne koszty użytkowania to czynniki, które dla żadnej firmy nie pozostaną bez znaczenia.