Fiat Społeczność

Pierwsza Riva zacumowała w Polsce

Carlo Riva byłby dumny

Perfekcjonizm i przywiązanie do najdrobniejszych szczegółów wyróżniały jachty motorowe Riva od początków istnienia firmy. Carlo Riva przekształcił swoje nazwisko w synonim najwyższej jakości, a jego sposób pracy jest do dziś wspominany jako bezkompromisowy i poświęcony w 100% dbałości o detale.

Postanowiliśmy uczcić lata zaangażowania, pasji i pracy, jakie Carlo Riva włożył w jachty produkowane przez swoją firmę. W zeszłym roku zaprezentowaliśmy limitowaną edycję kultowego Fiata 500 – Riva. Dziś, prezentujemy sesję zdjęciową pierwszej zarejestrowanej w Polsce Rivy, oczywiście tej na czterech kołach. Postanowiliśmy powierzyć wykonanie zdjęć jej właścicielom – zapraszamy na sesję od Pana i Pani Grono.

500 Riva To ekskluzywna pięćsetka, która jest pełna szlachetnego drewna mahoniowego, klonowych wstawek i chromowanych akcentów – zupełnie tak jak w jachtach Riva. Mahoń jest obecny na desce rozdzielczej i progach. Tapicerka to ekskluzywna skóra Poltrona Frau w kolorze kości słoniowej, a całość wraz z eleganckimi obszyciami przywodzi na myśl wnętrze słynnego jachtu motorowego Aquariva, czyli następcy słynnej Aquaramy z lat 60. Ten kultowy jacht pojawiał się w wielu filmach, a jego nazwa pochodzi między innymi od popularnego we wczesnych latach 60. szerokoekranowego formatu kinowego – Cinerama.

Z zewnątrz wyróżniliśmy Rivę lakierem niebieskim Sera – jednym z najpopularniejszych kolorów dostępnych w palecie Aquarivy. Ponadto biegnąca z boku nadwozia, podwójna linia w kolorze akwamaryna i chromowane obudowy lusterek dopełniają obrazu „najmniejszego jachtu świata”.

Pełne wyposażenie – to kolejna cecha wspólna Fiata 500 Riva i luksusowych jachtów motorowych. W przypadku specjalnej edycja pięćsetki oznacza to m.in. w biksenonowe reflektory, 7” radio Uconnect czy czujniki parkowania w standardzie.

Podobnie jak Carlo Riva dbał by jego jachty były bezkonkurencyjne, tak samo my włożyliśmy w stworzenie Rivy mnóstwo serca i dbałości. Ręczne metody produkcji i materiały z najwyższej półki gwarantują niepowtarzalność każdego egzemplarza. Pierwszy w Polsce prezentuje się wspaniale i jesteśmy pewni, że i kolejne będą wprawiały w zachwyt.