Fiat Testy

Kompaktowy sedan dla każdego

Przepis na hit

W 2015 roku Fiat przedstawił całkowicie nowego Tipo Sedan i zapowiedział, że model ten zaprowadzi turyński koncern na sam szczyt europejskich rynków samochodowych. Nie były to czcze zapowiedzi, bowiem nowe Tipo to wyjątkowe połączenie komfortu, nowinek technologicznych oraz oszczędności w zużyciu paliwa i emisji spalin. Całość została podkreślona ekskluzywnym, włoskim designem, stanowiącym połączenie jakości z proporcjami klasycznego sedana.

We włoskim stylu

Nadwozie czterodrzwiowego sedana posiada cechy charakterystyczne dla trójbryłowych samochodów tworząc zgrabną linię od maski silnika aż do klapy bagażnika. Atrapa chłodnicy idealnie komponuje się z reflektorami oraz chromowanymi elementami zderzaka nadając przodowi auta wyrazistego charakteru. Nadwozie zostało zaprojektowane tak, aby osiągnąć dobry współczynnik aerodynamiczny, który wynosi 0.29 cx.

Wnętrze Tipo Sedan

Fiat Tipo oferowany jest w czterech poziomach wyposażenia: TIPO, POP, EASY i LOUNGE. Środek został zaprojektowany z wyszukaną elegancją i z zastosowaniem dobrych materiałów wykończeniowych. Wykorzystanie materiałów dźwiękochłonnych i udoskonalenie przepływów powietrza sprawiło, że wnętrze jest doskonale wyciszone. Tablica rozdzielcza ma kształt półksiężyca z czytelnymi zegarami i dotykowym, pięciocalowym ekranem systemu UConnect TM.

Komfort jazdy zwiększają również liczne schowki na drobne przedmioty, a także doskonała pozycja za kierownicą, która ułatwia obserwację drogi. Równie komfortowo mogą czuć się pasażerowie podróżujący na tylnej kanapie, gdyż auto jest wysokie i przestronne.

Bezpieczeństwo na najwyższym poziomie

Jak przystało na nowoczesny samochód, nie zabrakło tu troski o bezpieczeństwo kierowcy jak i pozostałych podróżujących. Nowe Tipo może pochwalić się między innymi sześcioma poduszkami powietrznymi, ESC, systemem monitorowania ciśnienia w oponach oraz Hill Holderem, który dba o to, by ruszanie pod górę było płynne i nie przysparzało trudności. Producent zadbał, aby pojazd wyposażony był w światła do jazdy dziennej, a halogeny posiadały system doświetlania zakrętów.

Sprawdzone podzespoły

Gama silników jaką oferuje włoski producent obejmuje dwie jednostki benzynowe o pojemności 1.4 95 KM i 1.6 110 KM oraz dwa silniki diesla MultiJet 1.3 95 KM oraz 1.6 120 KM. Nowością jest fabrycznie montowana instalacja LPG. Dzięki temu Tipo zachowuje pełną gwarancję producenta, a kierowca pewność, że eksploatacja auta z tym rodzajem paliwa będzie bezproblemowa. Benzynowe zespoły napędowe współpracują z sześcioprzekładniową manualną lub automatyczną skrzynią biegów. Zawieszenie nowego Fiata opiera się na kolumnach MCPhersona z przodu i belce skrętnej z tyłu, co zapewnia precyzję prowadzenia i dobre trzymanie w zakrętach.

Nowy produkt Fiata nie przestaje pozytywnie zaskakiwać. W niedługim czasie od premiery zdobył prestiżową nagrodę w konkursie Autobest 2016, gdzie niezależne jury z czołówki krajów europejskich przyznaje laur zwycięstwa modelowi, który jest najlepszą ofertą dla klienta. Dziennikarz Okan Altan pokonał seryjnym Fiatem Tipo odległość równą obwodowi kuli ziemskiej: 41 000 kilometrów. Najświeższym przykładem z naszego podwórka może być pierwsza pozycja na liście sprzedaży samochodów nabywanych przez osoby prywatne.

Nowe Tipo sedan jest samochodem, który idealnie wstrzelił się w potrzeby rynku. Oferuje bogate wyposażenie w bardzo atrakcyjnej cenie startującej w jesiennej wyprzedaży już od 43 900 zł. Nie sposób nie wspomnieć o nowoczesnej formie finansowania jaką jest Fiat Abonament.

Zrealizowaliśmy nasze zapowiedzi: model Tipo odniósł duży sukces komercyjny i pozwolił nam na zadomowienie się na szczytach sprzedaży w segmencie aut kompaktowych.

Teraz Twoja kolej by przetestować Tipo – wypełnij formularz i zabierz go na jazdę próbną!