Fiat Inspiracje

10 powodów dlaczego warto kupić Fiata Tipo.

Krótko po premierze, Fiat Tipo wskoczył do czołówki najlepiej sprzedających się samochodów w Polsce. My, zamiast patrzeć w tabelki, podajemy 10 powodów, dla których warto kupić nowego Fiata Tipo:

1. Przestronność

Nowe Tipo pomieści wszystko czego potrzebujesz. Koniec z wymówkami podczas pakowania na wakacje. Bagażnik Hatchbacka mieści 440 litrów, do sedana zapakujesz 520 litrów a do SW 550 litrów bagażu. Nie sposób będzie narzekać również na ilość miejsca dla pasażerów. Linia dachu nie opada zbyt szybko, dzięki czemu wysocy pasażerowie będą mieli wystarczająco dużo miejsca nad głową. Duża ilość przestrzeni na nogi to z kolei zasługa dużego rozstawu osi.

2.  Sprawdzone rozwiązania techniczne

Silniki dostępne w Tipo to sprawdzone konstrukcje, które zapewniają bezstresowe użytkowanie auta. Dwa wolnossące silniki benzynowe oraz sprawdzony, turbodoładowany T-Jet, a może wysokoprężne 1.3 i 1.6 Multijet? Wybór należy do Ciebie.

3. Ekonomiczne silniki i LPG

Jednostki, które napędzają Tipo są nie tylko sprawdzone, ale nowoczesne – zużywają naprawdę niewiele paliwa, a jeśli chciałbyś obniżyć koszty eksploatacji do minimum, możliwy jest również zakup auta z fabryczną instalacją LPG. Decydując się natomiast na Tipo z dieslem 1.3, możesz liczyć na spalanie około 3,5 litra oleju napędowego na 100 km. Nie ma w tym przesady – taki wynik naprawdę jest możliwy do osiągnięcia na drodze!

4. Nowoczesne systemy multimedialne

Wakacyjne wyjazdy bez wspólnego słuchania „drogowych” przebojów to nie to samo. Bez obaw, już podstawowa wersja Tipo oferuje w standardzie radio z USB i AUX. Za niewielką dopłatą możemy cieszyć się możliwością połączenia telefonu przez Bluetooth, a w wersji Easy, 5-calowym, dotykowym ekranem systemu Uconnect. Natomiast wersje Lounge posiadają wariant radia UConnect z 7” ekranem dotykowym.

5. Dobre wyposażenie

Wyposażenie Tipo to jednak wiele więcej niż nowoczesny system audio. Tipo w standardzie, w każdej wersji oferuje klimatyzację czy elektrycznie sterowane i podgrzewane lusterka, a po udogodnienia takie jak tempomat czy skórzana kierownica, nie trzeba sięgać na samą górę cennika.

6. Komfort i cisza podróżowania

Tipo to doskonałe auto zarówno na krótkie jak i na długie trasy. Dzięki komfortowemu zawieszeniu doskonale poradzi sobie na brukowanych czy dziurawych ulicach miast, a dobre wyciszenie procentuje w trasie. Obniżony poziom hałasu pozwala naprawdę wypocząć za kierownicą. Jest to zasługa zarówno materiałów dźwiękochłonnych jak i niskiemu współczynnikowi oporu powietrza. Po zajęciu miejsca w Tipo, uciążliwy szum powietrza odchodzi w niepamięć.

7. Mnogość wersji wyposażenia i nadwozia

Możesz mieć dokładnie takie Tipo jakie chcesz. Sedan, Kombi czy Hatchback – Twój wybór. Na sportowo, a może elegancko? W cenniku każdy znajdzie coś dla siebie. Wszystkie te wersje mają jednak wspólne cechy – niezrównaną praktyczność i doskonały stosunek jakości do ceny.

8. Atrakcyjne formy finansowania

Zakup za gotówkę, leasing, kredyt, a może abonament? Jest bardzo wiele sposobów na zakup lub korzystanie z nowego Tipo. W abonamencie, nie musisz się martwić o serwis i ubezpieczenie samochodu – po prostu z niego korzystasz, płacąc niewielką, miesięczną ratę. Możesz też wymienić auto na nowe już po roku!

9. Nagradzany bestseller w rozsądnej cenie

Nie tylko indywidualni klienci docenili kompaktowego Fiata. Został on również nagrodzony prestiżową nagrodą AutoBest 2016. W Polsce stał się liderem sprzedaży, a także „Najlepszym samochodem flotowym roku” w plebiscycie Fleet Awards 2017. Te rekomendacje, w połączeniu z rozsądną ceną, znajdują potwierdzenie w rankingach sprzedaży.

10. Przynależność do społeczności Fiatisti

Mimo, że Fiatów na ulicach nie brakuje, to bardzo wielu ich właścicieli tworzy zgraną, aktywną społeczność. Spotykają się oni na corocznych zlotach, takich jak na przykład Forzaitalia. Miłość do włoskich aut po prostu łączy. Czy inne popularne marki mogą się tym pochwalić?