Fiat Testy

Talent do pracy

W 2016 roku Fiat Professional zaprezentował przestronny i dynamiczny samochód dostawczy, mający być idealnym narzędziem pracy w mieście i poza nim.

Nowy produkt nazwany Talento jest wytwarzany we francuskich zakładach w Sandouville, gdzie równolegle montowane są także zunifikowane konstrukcyjnie Renault Traffic, Opel Vivaro i Nissan NV300.

Do pracy w mieście i poza nim

Nazwa Talento nawiązuje do historycznej jednostki miary wagi i pieniądza i jest synonimem sukcesu pozwalającym sprostać nowym wyzwaniom. Zewnętrznie samochód robi bardzo pozytywne wrażenie. Wysunięta i pochylona przednia szyba w połączeniu z krótką maską nadaje całości dynamicznego wyglądu. Auto wyróżnia się dużym rozstawem osi, a dobrze zaprojektowana powierzchnia ładunkowa podkreśla poczucie bezpieczeństwa i stabilności. Gama nowego Talento oferuje różne długości przedziału ładunkowego dostosowane do wymagań klientów.

Wnętrze na czasie

Wśród oferowanych wersji znalazło się nadwozie typu furgon oraz pasażerska odmiana Talento Kombi. Wnętrze jest bardzo przestronne, a użyte materiały wykończeniowe nie odbiegają jakością od powszechnie stosowanych w tym segmencie. Ciekawym rozwiązaniem jest cyfrowy prędkościomierz ulokowany centralnie wśród zestawu wskaźników. Inną nowością jest umieszczenie wyświetlacza kamery cofania w wewnętrznym lusterku. Wygodą i ergonomią cechuje się fotel kierowcy, umożliwia on pokonywanie bez zmęczenia nawet długich tras. Opcjonalnie można zamówić klimatyzację z przodu i w części pasażerskiej oraz zestaw audio z 7-calowym ekranem dotykowym i nawigacją.

Przestronne wnętrze

W wersji Kombi, 8 lub 9-osobowej, do dyspozycji podróżujących oddano przesuwne drzwi, które zapewniają łatwiejszy dostęp do drugiego i trzeciego rzędu siedzeń. Pasażerowie nie powinni narzekać na brak przestrzeni oraz miejsca na bagaże. Za trzecim rzędem siedzeń znaleźć można 1,8 m3 przestrzeni.

Szeroka gama silników

Fiat Talento został wyposażony w gamę silników wysokoprężnych oznaczonych jako R9M. Jednostki napędowe są turbodoładowane i generują moc do 145 KM. Są ekonomiczne, a sprawnie działająca, manualna, sześciobiegowa skrzynia biegów pozwala maksymalnie wykorzystać potencjał drzemiący w tych motorach.

Skazany na sukces

Fiat Talento to przestronny i dynamiczny samochód dostawczy, który wypełnia lukę pomiędzy małym Doblo a dużym Ducato. Nazwa Talento ma symboliczne znaczenie, mające podkreślać “talenty”, które drzemią w tym modelu. Fiat Professional, przygotowując pełną gamę modelową, w pełni zaspokaja oczekiwania klientów poszukujących auta do prowadzenia działalności gospodarczej, a atrakcyjne formy finansowania sprawiają, że marka wciąż jest numerem jeden na polskim rynku.